جدول سایزبندی اندام نرمال بانوان در متد مولر | HonarBazaar خرید اینترنتی

آموزش های اخیر کفش خرگوشی کودک دستگیره چهل تکه کاور دستگیره یخچال دوخت گلیمی در گلدوزی برزیلی آشنایی با ابزار و دوخت های مورد نیاز شماره دوزی تو تو ،دامنی زیبا بدون نیاز به دوخت سبد روبان دوزی انواع دوخت روی پنل پلاستیکی گل شقایق نمدی تشک گارددار نوزاد جستجو شنبه ، ۰۵ خرداد ، ۱۳۹۷ حرکت خانه بافت بافتنی اصول اولیه بافتنی نمونه بافت دومیل پروژه های بافتنی ژورنالهای بافتنی فیلم بافتنی قلاب بافی اصول اولیه قلاب بافی نمونه بافت با قلاب پروژه های قلاب بافی انواع موتیف و صوفی فیلم قلاب بافی دوخت خیاطی اصول اولیه خیاطی پروژه های دوخت الگوسازی دوخت چادر فیلم خیاطی تکه دوزی چهل تکه دوزی اصول چهل تکه دوزی پروژه های چهل تکه دوزی نمددوزی اصول اولیه نمددوزی نمددوزی گام به گام الگوهای نمددوزی (پیشرفته) عروسک های نمدی روبان دوزی گلدوزی ساخت عروسک سازی عروسک پولیشی عروسک جورابی عروسک تیلدا و تینی جواهرسازی شمع سازی گلسازی گل های پارچه ای گل های کاغذی آشپزی غذاهای سنتی غذاهای فرنگی فست فود پیش غذا دسرها سالادها انواع ترشیجات و شور شیرینی پزی فینگرفود درباره مواد غذایی فیلم آشپزی 2 تیر ۲۰, ۱۳۹۶ ژله گل چهار رنگ 0 خرداد ۲۲, ۱۳۹۶ شیرینی خرمایی مخصوص ماه رمضان 0 خرداد ۲, ۱۳۹۶ چیزکیک توت فرنگی آرایشگری آرایش چشم و ابرو رنگ کردن مو خود آرایی سلامت پوست خلاقیت کاردستی ابتکار با دور ریختنی ها کاغذ و تا گالری تصاویر مدل مانتو مدل قلاب بافی مدل بافتنی مدل چهل تکه دوزی مدل نمددوزی مدل کارهای خیاطی 14 دی ۱۰, ۱۳۹۶ نمونه های زیبای دوخت پنل پلاستیکی 0 آذر ۲۸, ۱۳۹۶ ایده های زیبا و ساده تزئین هندوانه شب یلدا 0 تیر ۲۸, ۱۳۹۶ نمونه های زیبای تشک نوزاد خانهدوختخیاطیآموزش متدهای خیاطی جدول اندازه های استاندارد اندام نرمال بانوان در متد مولر 77 توسط مدیر سایت در اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶ آموزش متدهای خیاطی اصول اولیه خیاطی سلام دوستان عزیزم.


حالتون چطوره.


از پیامهاتون معلومه که رسم الگو را خوب تمرین کرده اید و حتی دوخت را هم شروع کرده اید.


دوستانی هم که قصد دارن با آموزش های ما پیش بروند حتما منتظر مرحله بعدی هستند.


بخاطر سوال های بیشماری که نشان دهنده یک مشکل مشترک در همه دوستان بود تصمیم گرفتم قبل از ادامه آموزش، یک نکته را که البته بارها در ضمن آموزش های قبلی بیان کرده بودم، اینبار در یک پست جدا با تاکید بیشتر مطرح کنم که ان شاالله مشکل همه عزیزان برطرف بشود.


علاوه بر آن هم جدول سایزبندی که قولش را داده بودم در این آموزش برایتان آماده کرده ام و نحوه استفاده از آن را هم برایتان توضیح خواهم داد.


جدول سایزبندی اندام نرمال بانوان در متد مولر دو جدولی که در تصویر زیر مشاهده می کنید و می توانید برای واضحتر دیدن اعداد روی آنها کلیک کنید، جداولی است که اندازه های قسمت های مختلف بدن یک فرد با اندامی نرمال و قد ۱۶۴ و ۱۶۸ را بیان می کند.


توجه : اندازه های ذکر شده در جداول زیر، با اندازه های بدست آمده از فرمول های نارنجی رنگ در بخش “محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر” بدون احتساب آزادی ها همخوانی دارد.


اندام نرمال یعنی اندامی که هیچ نوع نقصی در آن نیست، مثلا شکم یا باسن فرد بزرگ نیست، سینه ها خیلی کوچک یا خیلی بزرگتر از حد استاندارد نیستند و ….


که این حد استاندارد درواقع از همین جدول بدست می آید.


خب سوال اینجاست که وقتی مطابق آموزش اندازه گیری در متد مولر که قبلا خدمتتان ارائه دادم، اندامتان را اندازه گرفتید، چطور باید با این جدول آن را مقایسه کنید و از کجا متوجه شوید که سایز شما کدام است و کدام بخش از اندام شما با مقدار استاندارد خیلی فاصله دارد؟ سایز حدودی شما از اندازه دور سینه مشخص می شود.


یعنی اندازه دور سینه خودتان را در جدول پیدا کنید، همان ستون سایز شما را مشخص می کند.


و یا اگر اندازه دور سینه شما در جدول نیست، قطعا بین دو سایز قرار گرفته مثلا دور سینه ۹۰ بین دو سایز ۳۸ و ۴۰ قرار دارد و در نتیجه اندازه های نرمال آن هم باید بین اندازه های این دو سایز باشد.


نکته: این سایزها الزاما با سایزی که شما از بازار لباس تهیه می کنید نباید منطبق باشد چون این اندازه ها مخصوص لباسی است که با متد مولر تهیه شده باشد.


خب حالا سوال دیگر این است که اگر اندازه های شما با این جدول تفاوت داشت یعنی اندام شما غیر نرمال است؟ قاعدتا اگر قد شما مطابق این جدول ۱۶۸ سانت نباشد، پس اندازه های طولی شما هم می تواند با این جدول کمی متفاوت باشد و این تفاوت دلیل بر غیرنرمال بودن شما و استفاده از قواعد نقص اندامی نیست.


پس این جدول به چه درد میخورد؟ این جدول برای تولیدی ها و افرادی مناسب است که می خواهند لباس را براساس سایز بدوزند و به مشتری هایشان عرضه کنند.


یا افرادی که الگوهای سایزبندی را آماده می کنند و بجای اینکه هربار برای هر فرد الگو را از ابتدا رسم کنند فقط باتوجه به سایز شخص، الگوی مناسب او را تغییر می دهند تا مطابق اندازه های دقیق آن شخص شود.


خب حالا برسیم به مشکل اکثر دوستان که من با این عنوان آن را مطرح می کنم : تفاوت اندازه های شخص با اندازه های بدست آمده از فرمول ها : اگر بخاطر داشته باشید ما دو آموزش داشتیم که دو سری اندازه به ما می داد : ۱) آموزش اندازه گیری در متد مولر  ۲) محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر حتما بخاطر دارید که من بارها در آموزش ها گفتم که مرجع اصلی ما اندازه هایی است که روی بدن شخص اندازه میگیریم.


پس دیگر به چه دلیل از فرمول ها استفاده میکنیم؟ ۱) برخی از اندازه ها که از فرمول بدست می آوریم قابل اندازه گیری روی بدن نیستند.


مانند بزرگی سینه جلو یا گشادی کف حلقه ۲) گاهی ممکن است یک اندازه را فراموش کنیم روی بدن شخص اندازه بگیریم! در این حالت می توانیم از روی فرمول تخمین بزنیم که اندازه فرد چقدر بوده.


۳) اندازه های محاسبه شده از فرمول راهی است برای اطمینان شما از اینکه اندازه های فرد را روی بدنش درست گرفته اید.


مثلا من یکبار بالاتنه پشت را اشتباه اندازه گرفته بودم، وقتی دیدم با مقدار محاسبه شده خیلی اختلاف دارد و با توجه به اینکه می دانستم فرد دارای مشکل پشت خمیده نیست به این نتیجه رسیدم که ممکنه من اشتباه کرده باشم.


با اندازه گیری مجدد مشخص شد که اشتباه کرده بودم.


۴) این فرمول ها یک مزیت برای متد مولر عنوان میشود که با داشتن تنها ۴ اندازه از یک اندام میشود همه اندازه های فرد را تخمین زد.


یعنی شما کافی است قد کامل، دور کمر، دور باسن و دور سینه یک فرد را داشته باشید تا بتوانید الگوی تقریبی فرد را رسم کنید.


۵) در بسیاری از موارد مقایسه این دو اندازه ما را به شناخت نقص اندامی فرد راهنمایی میکند.


البته کم کم با کسب تجربه به این مهارت دست پیدا میکنید.


پس نهایتا دوباره میگم که باید در رسم الگو از اندازه های بدن که از درستی آن اطمینان هم داشته باشید استفاده کنید.


یک مثال هم میزنم برای روشنتر شدن موضوع.


مثلا قد شخصی ۱۶۲ سانت هست و قد بالاتنه جلو ۴۰ و بالاتنه پشت ۳۹ را روی بدنش اندازه گرفتیم.


ولی با استفاده از فرمول ها، بالاتنه جلو ۴۳٫۵ و بالاتنه پشت ۳۹٫۵ بدست می آید.


همانطور که می بینید بالاتنه پشت تطبیق خوبی داره ولی بالاتنه جلو فاصله زیادی داره، دلیل این اختلاف زیاد در بالاتنه جلو (البته بعد از اطمینان از اینکه اندازه گیری ما صحیح بوده)، کوچک بودن سینه های این فرد نسبت به حالت نرمال و جثه اش است.


پس می بینیم که از روی این اختلاف توانسته ایم حتی مشکل اندامی فرد را هم تشخیص دهیم.


یعنی اگر فرد دارای اندازه سینه نرمالی بود، اندازه بالاتنه جلوی او به ۴۳٫۵ نزدیکتر می شد.


و نهایتا ما برای رسم الگو از اعداد ۴۰ و ۳۹ برای بالاتنه جلو و پشت استفاده می کنیم.


فکر میکنم دیگه این موضوع مشخص شده باشه.


ولی باز هم برای جا افتادن کامل این مطلب پیشنهاد میکنم گام اول آموزش صفرتاصد دوخت مانتو را مطالعه بفرمایید.


تا آموزش های بعدی و رسیدن به دوخت یک لباس بی نقص با کمک هم شما رو به خدا می سپارم.


التماس دعا شاد و موفق باشید 🙂 بد نیست یک نیم نگاهی هم به این مطالب بیاندازید: محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر آموزش برش و دوخت ۱ (صفر تا صد دوخت یک مانتو) آموزش کنترل الگوی مولر رسم الگوی پایه بالاتنه مولر کنترل الگوی آستین مولر طریقه اندازه گیری در متد مولر آشنایی با متد مولر در خیاطی آموزش برش و دوخت ۲ (مرحله الگوسازی) مدیر سایت دختری هستم عاشق هنر.


خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم.


این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز بذارم.


اگر شما هم دوست داشتید هنرتون با نام خودتون در سایت قرار بگیره پیام بذارید تا با شما تماس بگیرم.


مقاله قبلیجامدادی با شیشه نوشابه مقاله بعدی چیزکیک توت فرنگی گفتگو۷۷ دیدگاه باران تنها اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۶ ۳:۵۳ ب.


ظ سلام خدمت استاد گرامی.


.


من متد مولر از آموزش های شما دنبال میکنم.


.


طریقه بستن پنس سرشانه و اصلاح مجدد سرشانه چطوری هست؟ممنون میشم جواب بدید.


.


پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۱, ۱۳۹۶ ۶:۴۳ ق.


ظ سلام عزیزم.


افتخار میکنیم به همراهی شما.


شما پنس سرشانه رو باید به صورت برش سرشانه یا برش عصایی روی الگو طراحی کنید و بعدا روی پارچه ببندید.


دقیقا آموزش بعدی ما درباره همین موضوع هست که در اولین فرصت روی سایت قرار میدهم.


پاسخ پریسا خرداد ۱, ۱۳۹۶ ۱:۴۸ ب.


ظ سلام، خیلی ممنون از آموزشهای عالی شما، خیلی مطالبتون مفید هست پاسخ فاطمه خرداد ۴, ۱۳۹۶ ۷:۳۵ ق.


ظ سلام خسته نباشین تواین الگو دیگه نیازی به لقی حلقه آستین و لقی یقه نیاز نیست بگیریم ؟؟؟؟؟؟؟،؟?? الگورو کشیدم ممنون میشم زود جواب بدین پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۴, ۱۳۹۶ ۷:۴۳ ق.


ظ سلام عزیزم.


در سایزهای نرمال خیر نیازی به لقی حلقه آستین نیست.


لقی یقه هم بستگی به مدل یقه تان دارد پاسخ فاطمه خرداد ۴, ۱۳۹۶ ۸:۴۱ ق.


ظ اولین بارمه دارن از الکوی شما استفاده می کنم دور سینه ۹۴ کمر ۷۹ باسن ۱۰۲ اینا اندازه های خودمه آیا نرمال است که لقی نگیرم ؟؟؟❤ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۴, ۱۳۹۶ ۹:۳۰ ق.


ظ بله.


منظورم از غیر نرمال کسیه که یا شانه های خیلی افتاده ای داره یا مثلا پشتش قوز داره.


اکثرا برای افراد مسن این مسائل اتفاق میفته و لازم میشه از حلقه لقی گرفته بشه.


اگر بار اولتون هست حتما یکبار پاترون بدوزید تا اگر اشکال یا اشتباهی انجام داده بودید مشخص بشه و پارچه تون خراب نشه، البته اگر مطابق آموزش دقیق انجام داده باشید مشکلی پیش نمیاد پاسخ زهرا خرداد ۵, ۱۳۹۶ ۷:۱۰ ق.


ظ با عرض سلام و روز بخیر من خودم خیاطی بلدم ولی آنقدر که شما با دقت و حوصله توضیح داده‌اید تصمیم گرفته ام متد مولر رو یاد بگیرم و پابه پای آموزشهای شما جلو اومدم.


در مورد جدول استاندارد سوالاتی داشتم : ۱٫ برای اشخاص مختلف که بلندی قامت متفاوتی دارند چگونه میتوان از این جدول استفاده کرد؟ ۲٫ آیا فقط اندازه های عمودی بدن تغییر میکنند؟ ۳٫در تولیدی ها معمولا قامت استاندارد رو چند در نظر میگیرند؟ از اینکه با سخاوت فراوان معلوماتتان رو در اختیار بقیه می گذارید کمال تشکر را دارم پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۵, ۱۳۹۶ ۷:۲۴ ق.


ظ سلام عزیزم.


ممنونم.


این جدول صرفا برای سایزدوزی هست و برای افراد با قد متفاوت یا باید از فرمول ها استفاده کرد یا اندازه های شخص.


یا الگوی سایز بندی رو از این جدول تهیه کرد و با اندازه های فرد، شخصی سازیش کرد.


اگر به فرمولها دقت کنید، بلندی قد در اندازه های عمودی تاثیر دارد.


در مورد تولیدی ها خیلی اطلاعی ندارم چون بسیاری از اونا از متدهای دیگه یا ترکیب متدها استفاده میکنن.


خواهش میکنم موفق باشید پاسخ زهرا خرداد ۵, ۱۳۹۶ ۷:۳۷ ق.


ظ بسیار ممنون و سپاسگزارم پاسخ زهرا خرداد ۵, ۱۳۹۶ ۸:۴۹ ب.


ظ سلام وخسته نباشید میشه لطفا سرشانه سایز۳۶ رو مجددا بررسی بفرمایید،فکر میکنم یه اشتباه تایپی صورت گرفته پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۶, ۱۳۹۶ ۹:۲۱ ق.


ظ سلام عزیزم.


بله باید ۱۲ باشه ممنون که اطلاع دادید اصلاحش میکنم.


پاسخ زهرا خرداد ۵, ۱۳۹۶ ۹:۴۵ ب.


ظ با سلام بنده می خواستم با ۴اندازه اصلی که در جدول هست برای سایز ۴۴،مابقی اندازه ها رو از طریق فرمول بدست بیاورم،متوجه شدم بعضی از اندازه های بدست آمده از فرمول با جدول هم خوانی ندارد،مثلا بلندی سینه در جدول ۲۹است در حالیکه با فرمول۲۷بدست می آید، لطف میکنید اگه بفرمائید در این مواقع چه باید کرد؟ و اینکه@ در جدول آزادیها منظور نشده است،درسته؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۶, ۱۳۹۶ ۹:۲۳ ق.


ظ شما اگر میخواهید الگوی سایز دربیارید از همون اندازه های جدول استفاده کنید و دیگه نیازی به فرمول نیست.


البته نکته جالبی رو فرمودید من امتحان نکرده بودم ولی باید از همون اندازه های جدول تماما استفاده کنید.


بله اندازه ها بدون آزادی هستند.


پاسخ فاطمه خرداد ۶, ۱۳۹۶ ۳:۲۳ ب.


ظ ببخشید یه درخواست دیگه ام ازتون داشتم ممنون میشم الگوی بچه ها رو هم تو ساییتون آموزش بدین متشکر عزیزم? پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۷, ۱۳۹۶ ۷:۰۰ ق.


ظ اون رو هم بعد از تکمیل الگوی زنانه بهش میپردازیم.


پاسخ زهره بانو خرداد ۱۵, ۱۳۹۶ ۷:۵۹ ق.


ظ سلام دوست عزیز و هنرمند.


واقعا ازتون ممنونم.


برای این آموزش عالی و بدون نقص.


واقعا هیچ جا به شفافی شما مولرو توضیح ندادن.


نکته هایی که بهمون یاد میدید خیلی ظریف و عالین.


خدا خیرتون بده .


انشالا تو این ماه عزیز هرچی از خدا میخواید بگیرید.


بابت جدول سایزها هم واقعا ممنونم.


در مورد مولر کتابی که انقدر دقیق و جامع باشه میشناسید بهمون معرفی کنید؟ بازم ممنون ازتون.


????? پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۵:۲۷ ق.


ظ سلام عزیزم، بسیار ممنونم از دعای قشنگتون.


ان شاالله به حق دعای شما عزیزان خدا حاجت این بنده حقیر را هم براورده بفرماید.


خیر متاسفانه کتابی که همه این نکات را گفته باشه ندیدم.


اینها همه تجربیات بنده در طی چندین سال و مطالعه منابع خیلی زیاد و شاگردی چندین استاد هست.


پاسخ مریم خرداد ۱۶, ۱۳۹۶ ۷:۴۸ ب.


ظ سلام استاد مهربان.


من به شدت علاقه دارم به خیاطی.


اما اولش چند تا سوال دارم.


میشه شمارتون رو به من ایمیل کنید تا تماس بگیرم؟.


خواهش میکنم قبول کنید.


من حتما حتما جواب سوالامو میخوام.


تور خدا قبول کنید.


من خیلی به جوابام محتاجم.


چند تا سوال راجع به خیاطی دارم پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۵۹ ق.


ظ سلام عزیزم.


انقدر خواهش نمیخواد که.


لطفا به آیدی تلگرامم honarbazaar_admin@ پیام بدهید کمکی بتونم بکنم چشم پاسخگو هستم.


پاسخ مریم خرداد ۱۷, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ب.


ظ سلام عزیز.


یه سوال داشتم.


ببینید من الگوی بالاتنه رو از کتاب مولر فنی و حرفه ای یاد گرفتم.


اما با شما یه فرق داره.


اینکه این ۲ سانتی رو که از سمت راست میاید داخل رو نداره و هیچ خطی هم رسم نمیشه.


اشکال نداره؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۶:۲۲ ق.


ظ سلام گلم.


والا الگوی مولر اصلی اون دوسانت رو داره.


چون توی نسخه اصلی کتاب مولر که آلمانی هست اون دوسانت اومده.


حالا نمیدونم چطور توی کتاب فنی حرفه ای حذفش کردن.


تا جایی که من دیدم اساتید زیادی هستند که باتوجه به نظر و البته تجربه خودشون تغییراتی توی الگو دادن و به اسم مولر آموزش میدن.


ولی میتونید از کتاب خانم نیره یونسی که ترجمه نسخه اصلی آموزش مولر هست چک کنید که اون دوسانت وجود داره.


پاسخ سیما خرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۶:۰۵ ق.


ظ با سلام میشه لطفا ایرادات اندامی هم زودتر یاد بدید.


ما همیشه دعاتون میکنیم بابت آموزشهاتون پاسخ مدیر سایت پست نویسنده خرداد ۱۸, ۱۳۹۶ ۶:۲۷ ق.


ظ سلام عزیزم.


ممنونم نظر لطف شماست.


فقط به دو دلیل نمیتونم.


یکی اینکه الان خیلی شدید درگیر دانشگاهم و آموزش ایرادات اندامی وقت خوب میخواد چون کمی طولانیه.


ثانیا الان خیلی زوده و ایرادات اندامی جزو مباحث پیشرفته تر در خیاطیه و ما الان داریم آموزش های پایه رو میدیم.


حالا شما اگه ایراد خاصی مدنظرتون هست بگید من راهنماییتون میکنم.


پاسخ فاطمه تیر ۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۹ ق.


ظ سلام عزیزم .


خسته نباشی .


میخواستم ازتون بپرسم من قدم ۱۷۲/۵ هستش و یک هشتمش شده ۲۱/۵ در صورتی که در اندازه گیری از روی بدنم ۲۶/۵ بدست اومده .


اندازه گیریم هم.


دقیق بوده همیشه با همین اندازه با متد متریک لباس دوختم و مشکلی نداشتم .


حالا میتونم بدونم این ۵ سانت تفاوت برای چیه ممکن چون قد بلندی دارم محاسبه تفاوت داره یه دلیلش چیز دیگه ایه .


اندامم هم خوبه .


و یه سوال دیگه اینکه جدول سایز بندی قد ۱۶۸ رو نرمال در نظر گرفته و حالا ما اگر سایز با قد کوتاه تر یا بلند تر از اون رو بخوایم بدست بیاریم و الگوی سایز بندیه اون قدهارو بخوایم بدست بیاریم چکار باید کنیم .


ممنونم از محبتتون .


و وقتی که میگذارین .


با سپاس.


پاسخ فاطمه تیر ۴, ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰ ق.


ظ یادم رفت بگم که قد باسنم رو اندازه گرفته بودم و سوالم راجب قد باسن بود شرمنده که فرامش کردم ذکر کنم .


پاسخ مدیر سایت پست نویسنده تیر ۴, ۱۳۹۶ ۱:۵۷ ب.


ظ سلام عزیزم.


ببین گلم من چندین بار تاکید کردم که اولویت ما اندازه های روی بدن هست، همین پست رو هم برای تاکید بیشتر گذاشتم.


من اینو به تجربه فهمیدم که هیچ فرمولی نمیتونه همه اندام ها رو پوشش بده، چه توی مولر چه متریک چه هر متد دیگه اولویت اندازه اندامه.


پس وقتی از اندازه های بدنتون مطمئن هستید اگر دیدید یه اندازه ای از فرمول کوچکتر یا بزرگتر درومده اصلاحش کنید.


در غیر این صورت باید پس از تکمیل الگو هنگام کنترل این کار رو بکنید.


مولر برای قدهای کوتاهتر و بلندتر هم جدول جداگانه داده که من جدول قد ۱۶۴ را هم دارم که انشاالله به آموزش اضافه میکنم چون گویا با قد خانم های ایرانی بیشتر میخوره.


از مقایسه این دو جدول معمولا میشه قدهای دیگه رو که ما به جدولش دسترسی نداریم خودمون تخمین بزنیم.


پاسخ ngin تیر ۱۸, ۱۳۹۶ ۸:۳۸ ق.


ظ سلام، ببخشبد یه سوال داشتم، من الگوی آستین کیمونو کشیدم ، گودی کمرو از پهلو بگیرم یا صاف بیام پایین ؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده تیر ۱۸, ۱۳۹۶ ۵:۰۱ ب.


ظ سلام عزیزم.


بستگی به مدلتون داره ولی معمولا مانتوهای کیمونو گشاد و راسته هستند یعنی گودی کمر رو صاف رسم میکنن و نمیگیرن.


پاسخ محبوبه مرداد ۹, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷ ب.


ظ سلام عزیزم خسته نباشید من یه دوره کوتاه خیاطی رفتم ولی کشیدن الگو خیلی برام سخت بود درحال حاضرازالگوهای آماده ی مولراستفاده میکنم ولی توی تطبیق سایز خودم با الگو مشکل دارم وبعدازبرش پارچه پرو گیری لباس خیلی زیاده یعنی خیلی بایدرفع اشکال کنم لطف میکنید توضیح بدید ازسایت مفید وبه روز تون ممنونم پاسخ مدیر سایت پست نویسنده مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ ۱۲:۱۴ ب.


ظ سلام عزیزم برای استفاده از الگوهای آماده شما باید روی طریقه رسم الگو اشراف داشته باشید تا خودتون قشنگ بتونید آنالیز کنید که چطور میشه الگو رو شخصی سازی کرد.


پیشنهاد میکنم مراحل رسم الگو و کنترل آن رو که آموزشش رو در سایت داریم بخونید تا کاملا خودتون دستتون بیاد که چطور میتونید الگوهاتونو شخصی سازی کنید.


پاسخ محبوبه مرداد ۱۰, ۱۳۹۶ ۴:۳۹ ب.


ظ سلام خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید? پاسخ مدیر سایت پست نویسنده مرداد ۱۲, ۱۳۹۶ ۷:۴۵ ق.


ظ خواهش میکنم گلم پاسخ پریسا آبان ۱۱, ۱۳۹۶ ۱۲:۵۲ ب.


ظ با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما بانوی هنرمند عزیز.


ممنون از آموزشهای بسیار جامع و زیباتون.


سوالی که برای من پیش اومده اینکه که اگه من بخوام سایز دوزی کنم آیا نیازی به اعمال کنترل الگو یا تغییر در الگو وجود داره یانه.


چون مولر اندازه هاش بر اساس قد افراد است من از روی جدول سایز ۴ اندازه مورد نظر رو برداشتم و خودم از طریق فرمولها بقیه اندازه ها رو بدست آوردم.


ولی مثلا بالاتنه پشت و بلندی کف حلقه برای همه سایزها یکی دراومد که همه با قد ۱۶۸ بودند.


اما در جدولی که شما ارایه کردید این اندازه ها برای سایزهای مختلف متفاوته.


اگه لطف کنید من رو در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.


چون میخوام کاری راه اندازی کنم ولی هنوز در این رابطه نتونستم کمکی بگیرم و هیچکس درست راهنماییم نکرده.


با تشکر فراوان برای وقتی که برای آموزش اختصاص میدید.


پاسخ مدیر سایت پست نویسنده آبان ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۵۴ ب.


ظ سلام عزیزم ببخشید جوابتون دیر شد خیر برای سایز دوزی لازم نیست باید از اندازه های جدول کامل استفاده کنید و دیگه لازم نیست از فرمول ها استفاده کنید.


اندازه های جدول به جای اندازه های اندام فرد هست.


پاسخ پریسا آبان ۲۰, ۱۳۹۶ ۹:۱۳ ق.


ظ بی نهایت سپاسگزارم.


پاسخ نگار آبان ۱۳, ۱۳۹۶ ۴:۲۵ ب.


ظ سلام .


اول ميخواستم از اموزشتون تشكر كنم چون من به متد مولر اشنا نبودم اما شما خيلي واضح بيان كردين و تونستم تا حدود زيادي متوجه بشم.


سوال درباره جدول سايز بنديتون داشتم.


اين سايزها رو ميشه براي دوخت سايز بندي مزوني استفاده كرد ؟ چون سرچ كه ميكنم براي مولر چنديدن جدول متفاوت مياد كه هر كدوم چند سانتي با هم متفاوت هستن.


جدول سايز بنديتونو با متد خودم مقايسه ميكردم متفاوت بود و ميخواستم چند نمونه با اندازه هاي مولر بدوزم تا بهترين سايز رو پيدا كنم.


اما اندازه هاي كارور جلو داخلش نبود .


چجوري ميتونم اندازه هاي استاندارد مطابق اين جدول رو ببينم؟٠ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده آبان ۱۷, ۱۳۹۶ ۷:۰۰ ب.


ظ سلام عزیزم این جدول رو من از کتاب خانم یونسی که ترجمه نسخه آلمانی کتاب مولر هست آوردم که فکر میکنم معتبرتر باشه وگرنه همونطور که گفتید بی نهایت جدول توی نت میتونید برای مولر پیدا کنید پاسخ نرگس آذر ۱۸, ۱۳۹۶ ۱۲:۲۸ ب.


ظ سلام امیدوارم که خوب خوب باشید سوالی داشتم برای اندازه ی دور مچ در سایز پنجاه،۱۸.


۵ کم نیست؟ با این اندازه برای وضو آستین بالا میره؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده آذر ۲۲, ۱۳۹۶ ۴:۰۵ ب.


ظ سلام عزیزم برای اینکه آستینتون بتونه برای وضو بالا بره باید در لباس های غیر کشی دور مچ را برابر دور آرنج بگیرید.


پاسخ ز.


م آذر ۲۵, ۱۳۹۶ ۶:۰۳ ب.


ظ سلام من منتظر جدول مولر با قد ۱۶۴ هستم یه سوال هم دارم وقتی الگو رو بصورت سایز بندی کشیدیم چطوری با سایز مشتری تطبیق بدیم؟باید فرمولها رو حساب کنیم یا همون اندازه های روی بدن رو درنظر بگیریم و با الگو مقایسه کنیم؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده آذر ۲۸, ۱۳۹۶ ۹:۳۸ ب.


ظ سلام عزیزم اندازه های بدن فرد رو با الگو تطبیق میدید پاسخ تکتم دی ۲۳, ۱۳۹۶ ۶:۴۶ ب.


ظ سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم.


قبل از هر چیز بابت توضیحات بسیار دقیق در آموزش روش مولر از شما سپاسگزارم.


من تازه میخوام خیاطی را شروع کنم.


مطابق توضیحاتی که شما دادید مرحله به مرحله اندازه گیری ها رو دقیق انجام دادم و از طریق فرمول هم محاسبه کردم.


اما در مرحله مقایسه با جدول خیلی از اندازه های من با سایز واقعی که همیشه میپوشم (سایز۳۶) تطبیق نداشت.


احتمالا یکی از دلایلش بزرگی سینه است.


ولی بعضی از اندازه های من از کوچکترین اندازه های جدول هم کوچکتره.


البته قد من ۱۵۸ هست و خوب جدول قد ۱۶۸ را توضیح داده.


میخواستم بدونم با این توصیفات آیا لازم هست مقایسه و اصلاحی در اندازه ها ( نسبت به جدول) داشته باشم یا همین که اندازه های واقعی بدن را با اندازه های بدست آمده از فرمول مقایسه و اصلاح کنم کافیه.


پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم.


پاسخ مدیر سایت پست نویسنده دی ۲۶, ۱۳۹۶ ۳:۴۸ ب.


ظ سلام عزیزم.


اول انتهای سوالتونو جواب بدم، همون مقایسه اندازه های بدن و فرمول کافیه مثل آموزش من در صفرتاصد مانتو درباره جدول مولر هم شما باید دور سینه رو با جدول مقایسه کنید تا سایز مناسبتون در روش مولر را پیدا کنید.


ممکنه این سایز با سایزی که لباس میخرید متفاوت در بیاد چون لباسهای بازاری با متدهای مختلفی دوخت میشن پاسخ طیبه بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ ۳:۰۱ ب.


ظ سلام خسته نباشید من اولین باره دارم از طریق سایت شما الگو میکشم تا خیاطی کنم ، برای پیدا کردن نقطه ۱۵ ، نصف فاصله دوسینه ۱۲ شد که از نقطه سیزده هم عبور کرد و سمت راست نقطه سیزده افتاد ولی در الگوی مولر نقطه ۱۵ قبل سیزده قرار میگرفت ، آیا اشتباهی شده ؟🤔 پاسخ مدیر سایت پست نویسنده بهمن ۱۲, ۱۳۹۶ ۶:۰۱ ب.


ظ بله عزیزم اشتباه رسم کردید چون همچین چیزی امکان نداره.


فاصله دو سینه ۲۴ هم خیلی زیاده دوباره روی بدن کنترل کنید.


پاسخ آزاده بهمن ۱۹, ۱۳۹۶ ۸:۲۴ ق.


ظ سلام من دور باسنم ۱۰۹ است ودور سینه ۹۶ و نسبت به سایز ۴۲ ،۷ سانت بیشتر است آیا در این قسمت ایراد اندامی هست یا با کمی فون کردن مانتو درست میشود پاسخ مدیر سایت پست نویسنده بهمن ۲۰, ۱۳۹۶ ۷:۱۳ ق.


ظ سلام عزیزم.


بستگی به دور کمرتون هم داره.


اگر دور کمرتون هم از ۷۴ بیشتره به طوری که اضافه کردن اون ۷ سانت (دوتا ۳٫۵ سانت به باسن جلو و پشت در خط پهلو) باعث شیب زیاد خط پهلو نمیشه میتونید فقط اصلاح را در خط پهلو انجام بدید ولی در غیر این صورت باید فون کنید پاسخ آزاده بهمن ۲۰, ۱۳۹۶ ۷:۳۱ ب.


ظ کمرم باریک است وشیب پهلو زیاد میشود ودوست دارم مانتو راسته باشد نه فون ممکنه طریق اصلاح الگو رو برام توضیح بدید ممنون میشم من از توضیحتون حتما متوجه میشم پاسخ مدیر سایت پست نویسنده بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ ۱:۱۴ ب.


ظ عزیز دلم وقتی باسن نسبت به کمر خیلی شیب ایجاد میکنه برش پشت را تا حدود ۲ سانت در هرطرف فون میکنن (رفع عیب اندامی) ولی این باعث فون شدن لباستون نمیشه فقط کشیدگی روی باسن را حل میکنه پاسخ آزاده بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ ۳:۰۲ ب.


ظ خیلی سپاسگزارم امیدوارم خدا بهترینها رو بهتون بده مانتوم رو با روش صفر تا صد شما دوختم اینقدر عالی شد که باورم نمیشه خودم دوختمش خیلی دعاتون کردم چون من قبلا با گرلاوین میدوختم هم وقت گیر تر بود وهم اینکه به این تمیزی در نمیومد پاسخ مدیر سایت پست نویسنده بهمن ۲۴, ۱۳۹۶ ۳:۱۹ ب.


ظ چقدر عالی عزیزم.


خیلی خوشحال شدم.


ممنونم از دعای قشنگت.


پاسخ آزاده بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ ۷:۵۹ ق.


ظ سلام ببخشید برای خواهرم میخواستم مانتو بدوزم سینه هاش کوچکتر ااز حد نرماله برای اونم راهنماییم میکنید چکار کنم ممنون میشم پاسخ مدیر سایت پست نویسنده بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ ۵:۲۷ ب.


ظ سلام عزیزم.


برای سینه کوچک نیاز به تغییری نیست خود الگو درست درمیاد پاسخ آزاده بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ ۹:۱۰ ق.


ظ منظورم اینه که آیا الگویی که به همین روش برایش میکشم خوبه یا به دلیل کوچک بودن سینه ها باید تغییری در الگو بدم؟؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ ۶:۲۵ ب.


ظ همینطوری عزیزم رسم میشه تغییری نمیخواد پاسخ آزاده بهمن ۳۰, ۱۳۹۶ ۵:۵۱ ق.


ظ ممنون ازراهنماییتون پاسخ محی اسفند ۹, ۱۳۹۶ ۸:۰۰ ب.


ظ سلام ممنون از آموزش خوبتون و پاسخگویی به سوالات😊 من دارم الگوی مانتو(سارافون جلو باز)برای سایز ۳۶ رو با استفاده از جدول سایزبندی رسم میکنم،سوال واسم پیش اومده،نقطه سر سینه روی الگوی جلو(نقطه۲۸)افتاده بالای خط سینه(بالاتر از نقطه ۱۵)تقریبا ۱سانت بالاتره.


درسته یا جایی رو اشتباه کردم؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ ۷:۳۰ ب.


ظ بله درسته مشکلی نیست.


نقطه ۲۸ ممکنه بالا یا پایین یا حتی روی ۱۵ بیفته پاسخ علیرضا اسفند ۱۷, ۱۳۹۶ ۸:۱۷ ق.


ظ با سلام تشکر من کارگاه خیاطی دارم و از متد متریک استفاده میکردم ولی حالا از روش متد مولر خیلی خوشم اومده و روش اموزشیه شما عالیه اگه امکان هست کتاب این روشو معرفی کنید برای مانتو و پالتو میخوام باتشکر از سایت خوبتون👌 پاسخ مدیر سایت پست نویسنده اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ ۷:۰۵ ق.


ظ سلام روزبخیر بهترین کتابی که فعلا در بازار هست کتاب خانم نیره یونسی هست که ترجمه کتاب آلمانی مولره و در چند جلد وجود داره که یک جلد اون مخصوص نازک دوزی (مانتو) و یک جلد مخصوص پالتو می باشد.


پاسخ موسوی اسفند ۲۳, ۱۳۹۶ ۱۰:۳۶ ب.


ظ سلام و خسته نباشید .


من خیلی وقت بود دنبال متد مولر میگشتم‌ .


چون متدهای دیگه جالب نبود برام.


لباس رو خیلی باید تنگ و گشاد میکردم تا دلخواهم بشه.


ولی تعریف این متد رو زیاد شنیدم.


من میخواستم جزوه بردارم ولی خیلی وقتمو میگرفت.


خواستم پرینت بگیرم که امکان کپی کردن از مطالبتون نبود.


خیلی دمق شدم‌ .


میخواستم برا عید مانتو بدوزم .


ولی نشد جزوه بگیرم .


یه راهنمایی کنید.


ممنونم.


پاسخ مدیر سایت پست نویسنده فروردین ۱۲, ۱۳۹۷ ۶:۴۹ ق.


ظ سلام .


خوشحالم که مطالب ما برای شما مفید بوده ،اگر در کشور ما قانون کپی رایت وجود داشت ما هم امکان کپی برای استفاده شخصی را قرار می دادیم ولی متاسفانه چون بعضی کانالها و سایتها از مطالب سایتهای دیگر کپی غیر قانونی می کنند مجبوریم اجازه کپی ندهیم .


شما می توانید نکات مورد نظر خود را یادداشت کنید.


بعضی از عزیزان همراه با همین روش مانتو دوخته و عکس آنرا برای ما ارسال کرده اند که مایه خوشحالی ما شد.


سایت ما را به دوستان خود معرفی کنید.


پاسخ شیما فروردین ۱۹, ۱۳۹۷ ۶:۴۱ ق.


ظ سلام ممنون از آموزش خوب و با حوصله تون امکانش هست بحث ایرادات اندامی رو شروع کنید؟ ممنون پاسخ مدیر سایت پست نویسنده فروردین ۱۹, ۱۳۹۷ ۶:۴۴ ق.


ظ سلام عزیزم.


ایشالا به زودی پاسخ نرگس فروردین ۲۵, ۱۳۹۷ ۶:۴۷ ب.


ظ سلام بر شما بانوی هنرمند من برای اولین بار میخوام سفارش دوخت یک سری مانتو و شلوار فرم مدرسه برای سن ۱۳ تا ۱۸ سال رو قبول کنم.


اما متاسفانه سایز بندی این سن رو ندارم.


میشه راهنماییم کنید سپاس مهربانو پاسخ مدیر سایت پست نویسنده فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.


ظ سلام عزیزم.


متاسفانه منم سایزبندی این سن رو ندارم ولی اگر گیر آوردم میذارم درون سایت پاسخ مهدی فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ ۶:۵۴ ق.


ظ سلام.


ی سوال داشتم.


این جدول با احتساب آزادی های مانتو حساب شده؟چون ارقام این جدول با محاسبات متد مولر همخوانی نداره!مثال: در سایز ۳۸طبق جدول بلندی کف حلقه۱۹سانت است اما طبق فرمول:۱۶۸یا۱۶۴تقسیم بر ۸میشود ۲۰/۵یا ۲۱.


یعنی باید بگیم ۱۴۴تقسیم بر۸بعلاوه۱سانت ازادی میشود۱۹سانت بلندی کف حلقه یا: ۱۵۲تقسیم بر۸میشود(۱۹بدون ازادی) بلندی کف حلقه تا فرمول و جدول با هم ست بشن.


اگه بگیم فرمول قد۱۴۴مساوی است با:دور سینه تقسیم بر ۱۰بعلاوه ۱۰/۵میشود۱۹/۳بعلاوه ازادی!! بازم جور در نمیاد در ضمن اگه برا قد۱۴۴ یا کمتر هست چرا برا قد کامل نوشته۱۶۴ همین طور در بلندی پشت و….


ممنون میشم ی توضیح کلی بدین در مورد عدم همخوانی جدول اندازه ها با محاسبات فرمولی پاسخ مدیر سایت پست نویسنده فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ ۲:۳۲ ب.


ظ سلام.


این جدول با استفاده از فرمول های دیگه ای بدست اومده که به دلیل سوال بسیاری از کاربران این فرمول ها رو هم به آموزش اضافه کردم میتونید مطالعه کنید.


پاسخ mahdi اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ ۵:۴۲ ق.


ظ سلام.


ممنون.


میشه بگید در کدوم بخش سایت جدولو اضافه کردید؟ی درخواست دیگه هم داشتم اینکه( گفته شد ۴ اندازه اصلی برای متد مولر کافیه ایا برا بالا تنه گفت یا برا پایین تنه و…هم کاربرد داشت.


چون فرمول بدست اوردن دور گردن،دور مچ پا و….


در نحوه محاسبه نبود).


اگه میشه جدول کامل فرمولهای فرعی رو هم بنویسید.


در مورد ترجمه کتاب منظورم این بود ک همه کتابها هاکوپیان،نیره یونسی و.


.


‌.


‌همه از کتاب اصلی المانی ترجمه شدن و شما کدوم ترجمه رو بهتر میدونید یا مبنا قرار دادید ک گفتین کتاب خانم یونسی.


تشکر پاسخ مدیر سایت پست نویسنده اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ ۶:۴۷ ق.


ظ منظور برای بالاتنه هست بقیه رو موقع آموزش شلوار خواهم گفت ترجمه هاکوپیان رو ندیدم.


کتاب هست یا پی دی اف؟ پاسخ mahdi اردیبهشت ۵, ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ب.


ظ سلام.


کتاب کامل با برگهA4در چند جلد مانتو،پالتو،شلوارو….


ظاهرا هم فقط فروشگاهای هاکوپیان داره ولی قیمت بالاست.


توضیحاتش مثل توضیحات شماست.


اتفاقا من دنبال فایل pdfش بودم ک با سایت شما اشنا شدم.


مرسی بابت مطالب خوبتون مدیر سایت پست نویسنده اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ ۵:۳۸ ب.


ظ ممنون از شما مهدی فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ ۶:۵۹ ق.


ظ سلام مجدد.


در مورد کتاب متد مولر بهترین ترجمه کتابهاش،محصول هاکوپیان نیست؟شما از ترجمه کدوم کتاب مطالبو نوشتی؟ پاسخ مدیر سایت پست نویسنده فروردین ۳۰, ۱۳۹۷ ۱:۱۰ ب.


ظ سلام.


من نسخه آلمانی کتاب مولر را دیده ام.


با کتاب خانم نیره یونسی مطابقت دارد.


من هم همین کتاب را مبنا قرار داده ام.


البته مطالب از ترجمه هیچ کتابی نیست و تجربیات شخصی از خیاطی و مطالعه مقالات و کتابهای بسیار زیادی است پاسخ ایمان اردیبهشت ۶, ۱۳۹۷ ۷:۲۲ ب.


ظ سلام وقت بخیر.


سایت بسیار خوب و مفیدی دارید.


از قسمت های مختلفش بازدید کردم.


داشتم توی اینترنت دنبال ایده برای راه اندازی کسب و کار میگشتم که به طور اتفاقی با هنر چهل تکه روی شیشه و سفال آشنا شدم.


ظاهرا هنر قشنگیه.


آیا شما چهل تکه روی شیشه و سفال هم کار کردید؟ میخواستم بهم کمک کنید و بگید با توجه به اینکه هیچ تجربه ای ندارم در این زمینه، چقدر طول میکشه یاد بگیرم و آیا میشه به عنوان یک منبع درآمد خوب بهش نگاه کرد و آینده داره؟ ممنون میشم به ایمیلم بفرستید جوابش رو تشکر پیشاپیش.


پاسخ مدیر سایت پست نویسنده اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷ ۵:۳۳ ب.


ظ سلام.


یادگرفتنش که زیاد طول نمیکشه، استادش رو پیدا کنید فکر میکنم با دو سه جلسه همه چیزو یاد بگیرید ولی از نظر موفقیت برای درامد داشتن به نظر من هر هنری باید یه ابتکار هم کنارش باشه بعد خوب تبلیغ بشه تا به موفقیت برسه، ولی ابتکار و تلفیقش با هنرهای دیگه که خاص خودتون بشه مهمترین رکن برای موفقیته پاسخ ارسال نظر لغو پاسخ نام شما (الزامی) ایمیل شما (الزامی) وب سایت شما (اختیاری)  −  4  =  یک Search for: عضویت در تلگرام برای آگاهی از آخرین آموزش های سایت، در کانال تلگرام هنربازار عضو شوید کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید تازه ترین ها پربازدیدها مطالب محبوب اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ کفش خرگوشی کودک اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۷ دستگیره چهل تکه اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ کاور دستگیره یخچال اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷ دوخت گلیمی در گلدوزی برزیلی فروردین ۲۷, ۱۳۹۷ آشنایی با ابزار و دوخت های مورد نیاز شماره دوزی فروردین ۲۰, ۱۳۹۷ تو تو ،دامنی زیبا بدون نیاز به دوخت اسفند ۲۱, ۱۳۹۶ سبد روبان دوزی رسم الگوی پایه بالاتنه مولر رسم آستین در متد مولر کنترل الگوی آستین مولر آموزش کنترل الگوی مولر محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر آشنایی با متد مولر در خیاطی جدول اندازه های استاندارد اندام نرمال بانوان در متد مولر آخرین دیدگاه ها Samaneh در آموزش کنترل الگوی مولر اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷ ببخشیدخانومی اندازه کارورپشت روی بدن ۱۷بود دورسینه۱۰۱ که با۱.


۵ ازادی… بیشتر مدیر سایت در آموزش کنترل الگوی مولر اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ یکم با این الگو دوخت کنید برای اندام های مختلف… بیشتر مدیر سایت در رسم الگوی پایه بالاتنه مولر اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ 1) به نظر من فضای سینه مولر کاملا خوبه و… بیشتر مدیر سایت در رسم الگوی پایه بالاتنه مولر اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ اول اینکه باید آزادی های افقیتون (تیره پشت، گشادی کف… بیشتر مدیر سایت در آموزش کنترل الگوی مولر اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ عزیزم اندازه های افقیتون (تیره پشت، گشادی کف حلقه، بزرگی… بیشتر مدیر سایت در آموزش کنترل الگوی مولر اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ اندازه سرشانه 15 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عزیزم دیگه سرشانه بیشتر از 12… بیشتر مدیر سایت در آموزش برش و دوخت ۶ (دوخت و نصب آستین) اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ سلام عزیزم.


همه مراحل رو از الگویی که آموزش دادم… بیشتر مدیر سایت در رسم الگوی پایه بالاتنه مولر اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ سلام عزیزم.


بعدا آموزش میدم ولی اگر وقتی الگوی آستینو… بیشتر نماد اطمینان الکترونیکی درباره هنربازار هنربازار هنربازار یک سایت هنری است که سعی دارد هرآنچه برای آموختن یک هنر نیاز است را از مبتدی تا پیشرفته و با تصاویری مرحله به مرحله توضیح دهد تا جایی که کاربر عزیز بتواند از هنری که یادگرفته کسب درامد کند.


نوشته های تازه کفش خرگوشی کودک دستگیره چهل تکه کاور دستگیره یخچال دوخت گلیمی در گلدوزی برزیلی آشنایی با ابزار و دوخت های مورد نیاز شماره دوزی کپی برداری از مطالب و تصاویر بدون ذکر نام و لینک هنربازار شرعا اشکال دارد

:: Article source ::

http://honarbazaar.com/1396/02/30/جدول-اندازه-های-استاندارد-اندام-نرمال/