آموزش مانتو آزاد کلوش خانم سیما عمرانی

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 14 ژوئن 2018

 

 

مانتو آزاد کلوش به روش خیاطی خانم عمرانی
در این بخش از سایت هنر خیاطی می پردازیم به آموزش مانتو آزاد مدل کلوش . با ما در ادامه آموزش همراه باشید.این مدل مانتو برای دوران بارداری هم مناسب است.
میزان پارچه: دو قد مانتو + یک قد آستین
الگو و برش: از الگوی پایه استفاده کرده و به وسط جلو، میزان دکمه‌خور را اضافه می‌کنیم. اندازه سرشانه را نصف کرده، همچنین کف حلقه را علامت می‌گذاریم. خط پایین لباس را به ۳ قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم. از وسط سرشانه به علامتی که روی خط پایین به وسط جلو نزدیک است، خط می‌کشیم.

از کف حلقه نیز به علمتی که به پهلو نزدیک است خط کشیده و از پایین این خطوط را طوری قیچی می‌کنیم که در سرشانه و کف حلقه به یک نقطه وصل باشند (شکل ۱). وسط جلوی لباس را روی پارچه یا کاغذ راسته کرده، بعد از تکه اول، cm 15-10 از پایین لباس فاصله گذاشته و تکه بعد را قرار می‌دهیم. مجدداً cm 15-10 اوزمان داده و تکه آخر را قرار می‌دهیم طوری که در بالا به یک نقطه وصل باشند.این بخش به صورت کامل در مجموعه خیاطی خانم عمرانی توضیح داده شده است.

روی خط پایین در لباس در پهلو cm 10 بیرون رفته و به زیر حلقه وصل می‌کنیم. از گوشه گردن تا پایین لباس را مستقیم اندازه زده، از همین نقطه این اندازه را روی تمام خط پایین لباس مشخص کرده و به هم وصل می‌کنیم (شکل ۳). برای الگوی پشت نیز این کار را انجام می‌دهیم.

 

 

برای خرید مجموعه دی وی دی های خیاطی ایشان که درقالب ۲۴ دیسک به صورت چاپ رنگی و همراه با گارانتی طلایی تعویض در صورت خرابی عرضه شده است نیز می توانید به شرح زیر عمل کنید :

کافیست تا بروی دکمه خرید پستی که در زیر قرار داده شده کلیک نمایید و سفارش خود را ثبت نمایید

می توانید به صورت تلفنی اقدام به تهیه این مجموعه نمایید .کافیست تا با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ تماس حاصل فرمایید.

می توانید مشخصات کامل خود از جمله : آدرس کامل پستی + کد پستی + نام محصول (خیاطی سیما عمرانی) + نام گیرنده را به شماره ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ پیامک دهید و سفارش خود را به همین آسانی ثبت نمایید.

خرید مجموعه کامل در ۲۴ دی وی دی + گارانتی محصول + کیفیت بالا با قیمت ۴۲ هزار تومان

خرید dvd آموزش خیاطی خانم عمرانی سری اول در قالب ۱۲ دیسک  با چاپ رنگی + گارانتی رایگان تعویض ( در صورت خرابی) با قیمت ۲۴ هزار تومان

خرید اموزش خیاطی خانم عمرانی سیمای خانواده سری دوم در قالب ۱۲ دیسک با چاپ رنگی + گارانتی رایگان تعویض ( در صورت خرابی) با قیمت ۲۴ هزار تومان

چگونه می توانم برای تهیه کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی اقدام نمایم ؟

شما در هر کجای این کشور که باشید می توانید ابتدا محصول مورد نظر خود را سفارش داده و بعد از اینکه آنرا دریافت کردید وجه کالا را به مامور پست بپردازید. بدین منظور می توانید جهت خرید کتاب خیاطی سیما عمرانی در ۴ جلد به صورت زیر اقدام نمایید :

برای خرید هر چهار جلد به صورت کامل با قیمت ۹۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید

و یا با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ تماس بگیرید.

بسیاری از دوستان شاید بخواهند تنها یک و یا دو جلد از کتاب را تهیه کنند. چون این مجموعه در قالب ۴ جلد به صورت یکجا عرضه شده است لذا دوستانی که تنها می خواهند به خرید کمتر از ۴ جلد اقدام نمایند ما برای هر کدام از کتاب های فوق مبلغی را در نظر گرفته ایم که به شرح زیر است و البته باید بدانید تهیه همزان ۴ جلد برای مشا ارزان  تر و مناسب تر خواهد بود :

برای خرید جلد اول با قیمت ۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک کنید.

برای خرید کتاب خیاطی سیما عمرانی جلد دوم با قیمت ۲۶ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک کنید.

برای خرید کتاب آموزش خیاطی سیما عمرانی جلد سوم با قیمت ۲۴ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک کنید.

برای خرید کتاب آموزش خیاطی خانم عمرانی جلد چهارم با قیمت ۳۲ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

 

 

اگر خواستیم گوشه‌های مانتو حالت تیز و استفاده داشته باشد، خط پایین مانتو را به صورت صاف ادامه داده، خط زیر حلقه را نیز امتداد می‌دهیم تا همدیگر را قطع کنند.
نکته ۱: اگر اریب پارچه کشش زیادی داشت، بهتر است از مدل گوشه‌دار استفاده شود و یا اینکه قد پهلو را ۱ تا cm 2 کمتر در نظر بگیریم.نکته ۲: اگر خواستیم بالای مانتو، روی کارور و سینه حالت جذب داشته باشد باید از پنس سرشانه استفاده کنیم و آن را روی الگو ببندیم، سپس از انتهای پنس به   پایین لباس خط بکشیم و قیچی کنیم و تمام مراحل را مانند بالا انجام دهیم. فقط باید دقت شود که هرچه پنس سرشانه بزرگتر باشد، مانتوی ما اوزمان بیشتری خواهد داشت. (شکل ۲)
مانتو نخی پیلی‌دار مدل پروانه با آموزش خیاطی خانم عمرانی
میزان پارچه: دو متر و نیم یا دو متر و چهل سانت با عرض ۱۵۰
الگو و برش: ابتدا پارچه را از عرض آن تا می‌کنیم. وسط دولای بسته را پیدا کرده و یک خط افقی می‌کشیم. روی این خط، از دولای بسته cm 7 وارد شده، برای یقه پشت، cm 3 بالا می‌رویم و یقه پشت را رسم می‌کنیم. مجدداً از قسمت جلو cm 22-10 برای گشادی یقه پایین آمده و با خط‌کش به cm 7 وصل می‌کنیم، وسط آن را پیدا کرده و کمی آن را هلال و یقه را حالت می‌دهیم.
از پایین، خط مرکزی جلو مانتو را تا گشادی یقه جلو قیچی زده و باز می‌کنیم و یقه پشت و جلو را با cm 1 زاپاس، خالی می‌کنیم.جهت دریافت آموزش بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم از مجموعه آموزش خیاطی بدون الگو خانم عمرانی استفاده نمایید.

حالا از خط افقی که کشیده بودیم، پارچه را تا می‌کنیم تا پشت و جلوی مانتو روی هم قرار بگیرد. روی بدن شخص، قد بالاتنه را از گوشه گردن تا گودی کمر اندازه می‌زنیم (خط چین، حدوداً cm 42-38). روی این خط چین از وسط جلو و پشت مانتو که روی هم قرار گرفته، cm 45 داخل شده که بعداً باید پیلی‌ها را روی این خط تنظیم کنیم و مستقیم به پایین مانتو وصل می‌کنیم. (محل تقاطع این دو خط را با × نمایش می‌دهیم).این بخش را می توانید به صورت کامل در مجموعه فیلم آموزش خیاطی خانم عمرانی در سیمای خانواده تماشا نمایید.
از زاویه سمت چپ بالا، ½ مچ را پایین آمده و با خط‌کش به نقطه × وصل می‌کنیم. وسط این خط را پیدا کرده، cm 3 وارد مانتو شده و هلال زیر بغل را طراحی می‌کنیم.
دوخت: دور تا دور وسط جلو را cm 1 تو گذاشته و چرخ می‌کنیم.

روی خطی که برای تنظیم پیل‌ها کشیده بودیم، از وسط جلو آنقدرپیلی می‌دهیم تا کمر قسمت جلو حدوداً cm 60 شود. این خط را به پشت نیز منتقل کرده و در وسط پشت پیلی می‌دهیم تا کمر پشت نیز، cm 60 شود. دو عدد بند به عرض cm 6 و طول دلخواه آماده کرده، آن را از عرض تا کرده، می‌دوزیم و به پیلی‌های قسمت جلو وصل می‌کنیم. مجدداً این بند را با عرض cm 4 آماده کرده و به انتهای گشادی یقه جلو می‌دوزیم. در آخر، یک بند تزئینی روی پیلی‌های قسمت پشت متصل می‌کنیم و خطوط پهلو را هم به هم می‌دوزیم.در این زمنیه اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب نمایید توصیه می کنیم از کتاب خیاطی سیما عمرانی استفاده نمایید.

از دیگر محصولات ما بازدید فرمایید :

آموزش خیاطی استاد راوندی

آموزش خیاطی خانم خدایاری

 

Article source: https://honarekhayati.com/blog/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D9%84%D9%88%D8%B4/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code