. طراحی و چیدمان اطاق خیاطی

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 14 فوریه 2018

برای هرکسی که با کار دوخت و دوز و خیاطی سر و کار دارد، در اختیار داشتن یک اتاق اختصاصی برای کار خیاطی، یک خواسته منطقی و البته شاید برای برخی، به سختی دست یافتنی باشد. بدون انجام یک سازماندهی صحیح روی ابزارها و لوازم خیاطی، محیطی که در آن به کار خیاطی می‌پردازید، سریعاً به یک آشفته بازار، تبدیل خواهد شد. ابزار و وسایل بسیار زیادی اعم از قرقره‌های نخ، انواع سوزن، روبان، نوار اریب و البته پروژه‌های نیمه کاره و تکه پارچه‌های مربوط به آن‌ها، وجود دارند که اگر به خوبی سازمان دهی و چیدمان نشوند، شما را دچار سردرگمی و آشفتگی ذهن خواهند نمود.

لطفاً از آن کسانی نباشید که برای خلوت کردن محیط اطراف چرخ خیاطی، هر چیزی را در گوشه‌ای بچپانید که در این صورت، هیچ‌گاه یک خیاط حرفه‌ای نخواهید شد.

اکنون زمان آن است که محیطی را ایجاد کنید که برای هر چیزی، یک فضا و مکان اختصاصی در نظر گرفته شده باشد که البته یک چنین محیطی، خیلی لذت بخش و مهیج خواهد بود. در نظر داشته باشید که اگر مثلاً شما کار چهل تکه انجام می‌دهید، طراحی فضای کار شما با یک خیاط زنانه دوز، تفاوت زیادی خواهد داشت.

بد نیست قبل از شروع هر کاری، ابتدا به تعدادی از تصاویر اتاق‌های خیاطی موجود نگاهی بیاندازید تا برای محیط کار خود ایده بگیرید.

 

 

 

 

 

 

انتخاب اتاق مناسب برای اختصاص به کار خیاطی

 

 

1 – تصمیم‌ بگیرید که چه اتاقی را برای کار خیاطی مناسب می‌دانید: معمولاً بهترین گزینه این است که یکی از اتاق‌های خواب اضافی منزل را به این کار اختصاص دهید. علیرغم آنکه لزومی ندارد که این اتاق چندان بزرگ باشد، اما داشتن یک حداقل فضا برای ذخیره ‌نمودن و نگهداری از ابزار خیاطی و نیز یک میز خیاطی، ضروری است.

اگر یک اتاقی اضافی برای اختصاص دادن به کار خیاطی ندارید، ممکن در داخل منزل، فضاهایی بلااستفاده مثل یک حیاط خلوت سرپوشیده، صندوق خانه و فضاهایی از این قبیل داشته باشید که با اندکی ذوق و سلیقه بتوانید آن را به فضایی مناسب برای این کار تبدیل نمایید.

 

 

همچنین می‌توانید بخشی از یک اتاق بزرگتر را به محیط کار خیاطی تبدیل نمایید. در این صورت باید تصمیم بگیرید که آیا فضای اتاق را می‌خواهید باز بگذارید یا با استفاده از برخی روش‌های پارتیشن بندی، محیط کار خیاطی را از بقیه فضای اتاق، مجزا نمایید.

 

 

هر فضایی که برای کار دوخت و دوز در نظر می‌گیرید، اطمینان حاصل نمایید که امکان دسترسی آسان به پریز برق برای تجهیزاتی مثل چرخ خیاطی و اتو و … در آن وجود دارد.

 

 

2 – مشخص کنید که چه تجهیزات و مبلمانی را می‌خواهید در اتاق کار خیاطی خود قرار دهید: یک میز کامپیوتر قدیمی، می‌تواند به خوبی نقش یک میز خیاطی را بازی کند. همچنین می‌توانید از مجموعه قفسه‌های ارزان برای نگهداری لوازم و وسایل خیاطی خود استفاده نمایید. اقلام بزرگ مورد نیاز برای قرار دادن در اتاق، از قبیل میز اتو یا میز برش را در نظر بگیرید.

 

 

اگر مایلید از یک میز برش استفاده کنید، باید این میز، از چند جهت، قابل دسترسی بوده و به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید پارچه مربوط به اغلب پروژه‌های دوخت را به راحتی روی آن پهن کنید. همچنین ارتفاع این میز باید به حدی باشد که شما مجبور به خم شدن (به گونه‌ای که دچار کمر درد شوید)، نباشید.

 

 

اگر فضای کوچکی را در اختیار دارید، از چیزهایی استفاده کنید که فضای ذخیره‌سازی را برای شما دوبرابر می‌کنند. مثلاً از میزی استفاده کنید که چرخ خیاطی را روی آن قرار دهید و در قسمت پایین، کشوهایی برای نگهداری لوازم خیاطی در اختیار شما قرار دهد.

 

 

 

فراموش نکنید که راهی برای نگهداری و مدیریت ضایعات کار و برش‌های اضافی پارچه‌ها پیدا کنید.

 

 

 

3 – پلان کف اتاق را روی یک کاغذ ترسیم کنید: تجهیزات و لوازم خیاطی ذکر شده در مرحله 2 مثل میز چرخ خیاطی، میز برش، میز اتو، قفسه‌های ذخیره سازی لوازم خیاطی و غیره را در نظر بگیرید.

 

 

سه فضای اصلی کار، محیط برش پارچه، محیط دوخت با چرخ خیاطی و محیط اتوکشی هستند که بهتر است در یک چیدمان مثلثی شکل در کنار هم قرار گیرند تا هنگام حرکت به اطراف اتاق، حداکثر راندمان حاصل شود.

 

 

اگر یک اتاق بزرگ در اختیار دارید، فضای اصلی کار را در وسط اتاق طراحی کنید. این کار به شما امکان می‌دهد تا در همه جهت‌ها بتوانید کار کنید.

4 – مطابق با پلان کف تهیه شده، ابزارها ولوازم کار خود را چیدمان کنید: ابتدا با فضای ذخیره‌سازی و نگهداری لوازم شروع کنید. سپس میز خیاطی را به محیط کار خود اضافه نمایید.

هنگام چیدن لوازم برقی مثل چرخ خیاطی، پریزهای برق لازم را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل نمایید که مجبور نخواهید شد از سیم‌ها و رابط‌های برق بلند استفاده کنید چراکه استفاده از این سیم‌ها دست و پا گیر و خطرناک هستند. حتماً سعی کنید از محافظ برق نیز برای حفاظت از چرخ خیاطی خود استفاده نمایید.

اتاق کار شما باید نور کافی داشته باشد. بخشی از این نور می‌تواند از پنجره‌ها تامین شود. اما شما به منابع نور مصنوعی جهت دار که نور را به خوبی روی کار متمرکز می‌کنند نیز نیاز خواهید داشت.

 

 

سازمان دهی مواد اولیه کار خیاطی

شکل 19

1 – ابتدا از اقلام بزرگ و حجیم، کار چیدن را شروع کنید: مواد اولیه در برگیرنده پارچه (مثلاً طاقه‌های پارچه)، میز اتو و یک آیینه تمام قد می‌باشد. وسایلی که دائماً و مکرراً استفاده می‌شوند، باید به راحتی در دسترس شما باشد، در حالیکه ابزارهایی که گاهی اوقات مورد نیاز شما واقع می‌شوند نیز باید بگونه‌ای در محیط کار چیده شوند که در مواقع لزوم، به راحتی بتوانید آن‌ها را پیدا کنید.

پایه‌های دیواری نگهدارنده اتو، روشی عالی برای صرفه‌جویی در فضا (در یک محیط کار کوچک)، به حساب می‌آیند.

 

 

یک آیینه بزرگ را می‌توانید در پشت یک در نصب نمایید یا از اگر فضای کافی دارید از یک آینه تمام قد پایه‌دار استفاده نمایید. برخی کمدهای لباس روی در خود، دارای آینه هستند که می‌توانند مفید واقع شوند.

 

 

در نگهداری از پارچه‌ها دقت کنید. اطمینان حاصل نمایید که پارچه‌های شما در معرض تابش نور خورشید نباشند. چراکه نور خورشید می‌تواند باعث تغییر رنگ پارچه گردد. پارچه‌ها را می‌توان آویزان کرد، یا آن‌ها را تا نموده و در قفسه قرار داد و یا بصورت طاقه‌ در آورده و در جعبه یا کمد قرار دهیم.

 

 

 

2 – مشخص نمایید که کدام ابزار یا مواد اولیه را به صورت پنهان نگهداری می‌کنید: این‌ها می‌توانند شامل ابزارهایی شوند که دائماً مورد استفاده شما نیستند. برای مثال ممکن است یک مشت خرده ریز خیاطی را که به ندرت مورد استفاده شما واقع می‌شوند را در یک بخش کوچکی از جعبه ابزار ریخته و سپس جعبه ابزار را در یک کمد نگهداری نمایید.

کمدها، یکی از بهترین گزینه‌ها برای نگهداری مواد اولیه کار خیاطی هستند. قفسه‌ها نیز برای نگهداری پارچه، جعبه‌های حاوی ابزار و خرده پارچه‌ها مناسب هستند. پارچه‌ها را می‌توانید از میله لباس کمد نیز آویزان نمایید.

 

 

کشوهای متحرک، اقلام را از دید پنهان نموده اما در عین حال دسترسی سریع به آن‌ها را نیز میسر می‌کنند. استفاده از قفسه‌های متحرک در کمد یا کابینت را مد نظر داشته باشید.

 

 

یک کمد بایگانی پرونده‌ها نیز برای نگهداری الگوها بطور سازماندهی شده، گزینه مناسبی است.

 

 

3 – مشخص کنید که کدامیک از ابزارها و مواد اولیه را در فضای باز نگهداری می‌کنید: یک مزیت قرار دادن برخی ابزارهای پرکاربرد در فضای باز، دسترسی سریع به آن‌هاست. ظروف با بدنه شفاف، گزینه بسیار خوبی برای نگهداری انواع سوزن، ماسوره و وسایل جانبی چرخ خیاطی، متر اندازه‌گیری، منجوق و مواردی از این دست هستند.

 

 

اگر نگران به هم ریختگی فضای کار هستید، اقلام و لوازم کار را بر اساس نوع آن‌ها سازماندهی کنید. برای مثال، همه دکمه‌ها را در چندین جعبه‌ شفاف قرار داده و آن‌ها را در کنار هم قرار دهید.

تخته‌های دیواری سوراخ دار نیز گزینه خوبی برای نمایش آشکار و نگهداری از ابزارها و مواد اولیه مصرفی هستند. می‌توان برای نگهداری روبان‌ها و قرقره‌های نخ خیاطی، میله‌هایی را به این تخته‌ها متصل نمود.

 

 

بخش سوم: دکوربندی اتاق کار خیاطی

1 – نقاشی یا کاغذ دیورای اتاق: به خاطر داشته باشید که رنگ‌های سرد (طیف آبی، سبز و ارغوانی)، آرامش بخش هستند در حالی‌که رنگ‌های گرم (طیف قرمز، صورتی و پرتقالی)، اثراتی مهیج روی ذهن دارند.

تصمیم بگیرید که فضای اتاق شما، چه حالتی را مایلید القا کند. برای مثال اگر یک اتاق آرامش بخش می‌خواهید، از رنگ‌های طیف سبز استفاده کنید. رنگ زرد پرتقالی، یک اتمسفر و فضای انرژی دهنده را القا می‌کند. برای کمک به تمرکز روی پروژه‌ها، از رنگ سبز-آبی استفاده نمایید. طیف رنگ قرمز- پرتقالی، خلاقیت را تقویت می‌کند.

هنگام انتخاب رنگِ دیوارهای اتاق، به روشنایی اتاق هم توجه داشته باشید. اگر اتاق کار شما، از نور طبیعی زیادی برخوردار نیست، بهتر است از رنگ‌های تیره برای دیوارهای اتاق استفاده نکنید. رنگ‌های روشن‌تر، طبعاً اتاق را روشن‌تر و بزرگتر جلوه می‌دهند.

اگر قصد نقاشی یا کاغذ دیواری را ندارید، اما مایل به تغییر رنگ فضای کار خود را دارید، می‌توانید با تغییر رنگ پرده‌های اتاق، آویختن کارهای زیبای چهل تکه و … به این هدف دست یابید.

2 – با روش‌های بسیار متنوعی می‌توانید اتاق کار خیاطی خود را تزئین نمایید؛ اما خود مواد اولیه کار خیاطی از قبیل پارچه‌ها روبان‌ها، قرقره‌های رنگی نخ و چیزهایی از این قبیل، از تنوع رنگ بالایی برخوردار هستند و اگر در داخل قفسه‌ها نگهداری لوازم به خوبی چیده شوند، می‌توانند به زیبایی اتاق شما بیافزایند.

Article source: http://www.parsimade.com/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%DA%86%DB%8C%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%B7%DB%8C

محصولات دسته پوشاک
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
فروش عینک آفتابی ری بن مدل کت مدل ۴۱۲۵ اصل| عینک دودی Ray Ban Cat 2012| درجه 1 اورجینال عینک ریبن ویفری اصل ایتالیا عینک ویفری شیشه شفاف اصل عینک ریبن ویفری فریم قرمز
     

فروش عینک آفتابی ری بن مدل کت مدل ۴۱۲۵ اصل| عینک دودی Ray Ban Cat 2012

عینک ریبن ویفری اصل مدل پر طرفدار اروپا در سالهای 2012 و2013 می باشد

عینک شیشه سفید ریبن مدل ویفری دارای فریم مشکی و شیشه درجه یک می باشد.

عینک rayban ویفری قرمز دارای شماره سریال است

     
27,000 تومان خرید فروش عینک آفتابی ری بن مدل کت مدل ۴۱۲۵ اصل| عینک دودی Ray Ban Cat 2012| درجه 1 اورجینال 27,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری اصل ایتالیا 25,000 تومان خرید عینک ویفری شیشه شفاف اصل 27,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری فریم قرمز
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
عینک ریبن کت مشکی اصل ایتالیا عینک ریبن کت فریم قرمز ژورنال کیف و کفش /اورجینال شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper
     

عینک ریبن کت اصل دارای UV400 می باشد و نور را کاملا مهار می کند

عینک rayban کت قرمز اورجینال دارای uv400 می باشد

ورزشی،طبی،صندل، اسپورت،رسمی و …

شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper

     
27,000 تومان خرید عینک ریبن کت مشکی اصل ایتالیا 27,000 تومان خرید عینک ریبن کت فریم قرمز 12,000 تومان خرید ژورنال کیف و کفش /اورجینال 40,000 تومان خرید شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نیم تنه هات شیپر نیم تنه هات شیپر شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper عینک ریبن آینه ای
     

نیم تنه هات شیپر

نیم تنه هات شیپر

شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper

عینک ریبن آینه ای

     
30,000 تومان خرید نیم تنه هات شیپر 30,000 تومان خرید نیم تنه هات شیپر 40,000 تومان خرید شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper 29,000 تومان خرید عینک ریبن آینه ای
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
رکابی لاغری هات شیپرhot shaper شلوارک لاغری هات شیپرز شلوارک لاغری هات شیپرز رکابی لاغری هات شیپرhot shaper
     

رکابی لاغری هات شیپرhot shaper

شلوارک لاغری هات شیپرز

شلوارک لاغری هات شیپرز

رکابی لاغری هات شیپرhot shaper

     
30,000 تومان خرید رکابی لاغری هات شیپرhot shaper 36,000 تومان خرید شلوارک لاغری هات شیپرز 36,000 تومان خرید شلوارک لاغری هات شیپرز 30,000 تومان خرید رکابی لاغری هات شیپرhot shaper
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
سی دی آموزش بستن شال و روسری-اورجینال عینک آفتابی شیشه گرد عینک آفتابی پرادا فلت عینک آفتابی ریبن کلاب مستر
     

آموزش گام به گام بستن شال

مناسب برای آقایان و خانم های شیک پوش

عینک فلت پرادا

عینک آفتابی کلاب مستر

     
7,000 تومان خرید سی دی آموزش بستن شال و روسری-اورجینال 40,000 تومان خرید عینک آفتابی شیشه گرد 40,000 تومان خرید عینک آفتابی پرادا فلت 40,000 تومان خرید عینک آفتابی ریبن کلاب مستر
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
عینک آفتابی لوییس ویتون عینک ریبن ویفری - شیشه مشکی عینک خلبانی شیشه جیوه ای عینک خلبانی شیشه آبی
     

شناخته شده به عنوان عینک محبوب هنرپیشگان و ستارگان

قابل استفاده برای آقایان و خانم ها

طراحی مدرن از کمپانی RayBan

عینک خلبانی شیشه آبی

     
40,000 تومان خرید عینک آفتابی لوییس ویتون 29,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری - شیشه مشکی 29,000 تومان خرید عینک خلبانی شیشه جیوه ای 29,000 تومان خرید عینک خلبانی شیشه آبی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
عینک شیشه آبی ریبن عینک آفتابی تاشو عینک خلبانی شیشه اتشی عینک ریبن ویفری شیشه شفاف
     

عینک طرح ریبن شیشه آبی

عینک آفتابی و فریم تاشو مشکی

عینک خلبانی شیشه اتشی

عینک ریبن ویفری شیشه شفاف

     
29,000 تومان خرید عینک شیشه آبی ریبن 30,000 تومان خرید عینک آفتابی تاشو 29,000 تومان خرید عینک خلبانی شیشه اتشی 28,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری شیشه شفاف
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
رکابی رنگی فیتنس هات شیپر شکمبند لاغری میس بلت miss belt شکمبند لاغری میس بلت miss belt عینک ریبن اصل ایتالیا
     

رکابی رنگی فیتنس هات شیپر

شکمبند لاغری میس بلت miss belt

شکمبند لاغری میس بلت miss belt

عینک ری بن اصل ایتالیا دارای UV400 میباشد

     
30,000 تومان خرید رکابی رنگی فیتنس هات شیپر 35,000 تومان خرید شکمبند لاغری میس بلت miss belt 35,000 تومان خرید شکمبند لاغری میس بلت miss belt 42,000 تومان خرید عینک ریبن اصل ایتالیا
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
ژورنال کیف و کفش /اورجینال کیف پول مخملی طرح بهاری کوچک کیف پول مخملی گل دار دخترانه بزرگ کمربند لاغری هات بلت هات شیپر
     

ورزشی،طبی،صندل، اسپورت،رسمی و …

کیف پول مخملی طرح بهاری کوچک

کیف پول مخملی گل دار دخترانه بزرگ

کمربند لاغری هات بلت هات شیپر

     
6,500 تومان خرید ژورنال کیف و کفش /اورجینال 16,000 تومان خرید کیف پول مخملی طرح بهاری کوچک 20,000 تومان خرید کیف پول مخملی گل دار دخترانه بزرگ 25,000 تومان خرید کمربند لاغری هات بلت هات شیپر
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
کمربند لاغری هات بلت هات شیپر ساپورت طرح جین کیف موبایل تاچ پرس تی شرت محرم
     

کمربند لاغری هات بلت هات شیپر

ساپورت طرح جین اسلیم لیفت،ارائه شده در رنگ های آبی و خاکستری و کیفیت عالی

کیف موبایل تاچ پرس

تی شرت های محرم با طرح های زیبای عاشورایی تقدیم به مردم عزیز عزادار حسینی

     
25,000 تومان خرید کمربند لاغری هات بلت هات شیپر 23,000 تومان خرید ساپورت طرح جین 18,000 تومان خرید کیف موبایل تاچ پرس 28,800 تومان خرید تی شرت محرم
     
     

  صفحه:

 
1 2 3 4 5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code