کاروفناوری کَلاله

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی در 20 اکتبر 2017

متن کامل پودمان نوآوری و فناوری کاروفناوری هفتم

همراهان گرامی در این پست می توانید متن کامل پودمان نوآوری و فناوری کاروفناوری هفتم را مشاهده نمایید امیدواریم از این متون بتوانید در آموزش خود استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که استفاده از این مطالب فقط در کلاس درس جایز است و کپی برداری از آن در سایر سایت ها و وبلاگ ها جایز نیست و از نظر شرعی و قانونی اشکال دارد.

در این پودمان، شایستگی های خود را در اختراع، نوآوری، ساخت محصول و فناوری افزایش می دهم و به آفرینش خداوند بیشتر توجه می کنم.

برخی از شایستگی هایی که در این پودمان به دست می آورید:

آموزش و به کارگیری مهارت هایی مانند اجرای کارهای گروهی، تفکر انتقادی،پرسش گری؛

ایده پردازی ، نوآوری و خلاقیت؛

انجام دادن کارها بر پایهٔ نگرش سیستمی؛

بهره گیری درست از فناوری ها؛

مدیریت زمان و اجرای درست فرایند کارها.

اختراع و نوآوری

هنگامی که به وسایل پیرامون خود نگاه می کنم ، پیش خود می اندیشم آنها چرا و چگونه به وجود آمده اند و چه کسی آنها را برای اولین بار اختراع کرده است. من باور دارم اگر من هم مانند مخترع این وسایل ، ایدهٔ نو، خلاقیت، همت و تلاش داشته باشم، یک مخترع خواهم شد.

اختراع یا آفرینش، نتیجهٔ فکر و ایدهٔ افراد است. افرادى که روش یا چیزی را برای اولین بار به وجود می آورند یا می آفرینند تا یک کار دشوار را آسان یا یک مسئله را حل کنند. اختراعی که به تولید رسیده باشد، نوآوری نامیده می شود.

http://suherfe.blogfa.com

بررسی چند اختراع و نوآوری

با کمک دوستان خود، یک گروه تشکیل دهید و چند اختراع را که در پیرامونتان وجود دارد در جدول زیر به همراه هدف از اختراع آنها، بنویسید.

جدول بررسی چند اختراع و نوآوری

جواب

روش های گوناگونی وجود دارد تا بتوان مخترع و نوآور خوبی بود، مانندِ ایده گرفتن از آفرینش، بررسی روش کار وسایل پیرامون خود، بررسی زندگی مخترعان، افزایش قدرت خلاقیت و یادگرفتن روش طراحى و ساخت.

ایده گرفتن از آفرینش: هنگامی که در بین راه خانه و مدرسه با دقت به پیرامون خود نگاه می کنید با خود بیندیشید چگونه می توان از موجودات، آفرینش، درختان، کوه ها، آسمان و خیلی چیزهای دیگر، ایده و فکر جدید گرفت . کار اصلی آنها چیست؟ چگونه کار می کنند؟ مخترع آنها کیست؟ و آیا می توان برای اختراع از طبیعت ایده گرفت؟

 

http://suherfe.blogfa.com

بررسی چند اختراع الهام گرفته شده از طبیعت

در گروه خود، چند اختراع الهام گرفته شده از آفرینش را در جدول زیر بنویسید.

جدول اختراعات الهام گرفته شده از طبیعت

جواب

بررسی چگونگی کار وسایل پیرامون: مخترعان و نوآوران در ساخت وسایل و محصولات خود، روش ها و ایده های نو را به کار می برند. بررسی چگونگی کار وسایل می تواند موجب پدید آمدن یک ایدهٔ جدید و نو باشد و کمک کند تا بتوان وسیلهٔ دلخواه و مورد نیاز خود را اختراع کرد.

برای نمونه در هنگام بررسی یک دوچرخه می توان به این موضوع پی برد که چه بخش ها و قطعاتی در دوچرخه وجود دارد، می توان برای اختراع دوچرخه ای که با باد کار کند از آن استفاده کرد. یا با باز و بسته کردن یک اسباب بازی می توان از روش کار آن آگاه شد.

http://suherfe.blogfa.com

باز و بستن و شناسایی اجزای یک وسیله

با راهنمایی دبیر خود و پس از باز و بستن یک وسیلهٔ دلخواه، جدول زیر را پر کنید.

بخش ها واجزای یک وسیله

جواب

بررسی زندگی مخترعان و نوآوران: شاه عباس صفوی برای رفاه مردم و لشکریان خود، که در هنگام سفر از شهری به شهر دیگر می رفتند و احتیاج به نان داشتند، از شیخ بهایی که یکی از دانشمندان آن زمان بود، خواست چاره ای بیابد. شیخ بهایی برای نیاز به وجود آمده، با امکانات موجود در شهرها، اختراع و نوآوری جالبی را ارائه کرد. اختراع و نوآوری او تنور نان سنگک بود و پیش بینی شد نانوایان شهرها، برای مصرف مردم و نیاز سربازان نان بپزند. نان سنگک از نظر مزه و بهداشتی بودن یکی از بهترین نان های ایرانی است.

من نیز با بررسی اختراع و زندگی مخترعان می توانم روش و ایده های آنها را به کار ببرم و در اختراع و نوآوری خود از آنها بهره برداری کنم.

در گروه های چند نفری زندگی نامهٔ چند مخترع ایرانی را که اختراعات و نوآوری هایی داشته اند، بررسی و جدول زیر را کامل کنید.

جدول مخترعین و اختراعات آنها

جواب

پرورش خلاقیت: برای اینکه مخترع و نوآور خوبی باشید باید خلاقیت خود را پرورش دهید. چندین روش برای پرورش خلاقیت وجود دارد.

سه شیوهٔ زیر را بررسی و آنها را تمرین کنید.

الف – ارتباط اجباری: در این روش شما بین دو یا چند چیز ارتباط اجباری به وجود می آورید. این ارتباط باعث می شود ایده های جدیدی برای حل مسائل به وجود آید.

نمونه: چگونه می توان بین چرخ و صندلی ارتباط اجباری برقرار کرد:

صندلی چرخ دار

چرخ صندلی دار

صندلی به شکل چرخ

……………………………………………… ایدهٔ شما

ایدهٔ خود را، برای ایجاد ارتباط بین چرخ و صندلی، بکشید

http://suherfe.blogfa.com

ارتباط اجباری برای پرورش خلاقیت

با کمک دبیر خود جدول زیر را پر کنید. در این جدول با روشی که دوست دارید بین گزینه های ستون اول و ردیف اول ارتباط برقرار کنید. چیزهایی را به جدول بیفزایید یا یک بازی اختراع کنید.

جدول ارتباط اجباری

جواب

ب – هم اندیشی (بارش فکری): در این روش یک گروه دربارهٔ مسئله ای ایده ها و فکرهای جدیدی پیشنهاد می کنند. افراد گروه نباید از همدیگر ایراد بگیرند. آنها باید کمک کنند تا ایده ها و فکرهای بیشتر، هرچند عجیب و متفاوت، ایجاد شود.

http://suherfe.blogfa.com

بارش فکری

گروهی تشکیل دهید و با کمک دبیر خود دربارهٔ یکی از موارد زیر و ایده های دیگر، روش بارش فکری را به کار برید و نتیجه را در زیر بنویسید.

1 – چگونه م  توانید در حیاط، بازی های بهتری داشته باشید؟

2 – برای اینکه خودکار خود را تا پایان یافتن جوهرش، گم نکنید، چه باید کرد؟

3 …………………………………………………………………………….

جواب

اگر تنها دو ظرف 3 و 10 لیتری داشته باشید چگونه می توانید با این دو ظرف، 8 لیتر آب از رودخانه بردارید؟

suherfe.blogfa.com

جواب

http://suherfe.blogfa.com

پ – روش سوم پرورش خلاقیت

روش سومی را که دبیر سر کلاس آموزش می دهد در گروه اجرا کنید، سپس آن را در برگهٔ صفحه بعد بنویسید.

جواب با شما

روش کاربرد مراحل طراحی و ساخت: یکی دیگر از روش هایی که برای اختراع و تولید محصول جدید به کار می رود، کاربرد مراحل طراحی و ساخت است.فرایند طراحی و ساخت در شکل نشان داده شده است.

نمونۀ طراحی و ساخت ساک دستی

علیرضا برای طراحی و ساخت ساک دستی برای خانوادهٔ خود روش زیر را به کار برده است:

1 – تعریف نیاز : چرا ساک دستی را می خواهد و ………….؛

2 – بررسی نیاز و مسئله : ساک دستی باید چقدر جا داشته باشد و چه وزنی را تحمل کند و …؛

3 برنامه ریزی اجرای کار : برای ساخت، نخست به مطالعه می پردازد، بعد جنس ساک را انتخاب می کند و ……….؛

4 – بررسی اطلاعات : نمونه های ساک دستی را از نظر اندازه، شکل و جنس بررسی می کند؛

5 – بررسی و ارائهٔ راه حل ها : چند پیشنهاد جدید برای شکل، اندازه و جنس ساک می دهد؛

6 – انتخاب راه حل : براساس اندازهٔ موردنیاز، قیمت و قدرت تحمل، یک شکل و جنس نمونهٔ مناسب را انتخاب می کند و نقشهٔ آن را می کشد؛

7 – تولید : فراهم کردن مواد و ابزار لازم و ساخت یک نمونه، ساخت ساک دستی را شروع می کند؛

8 – آزمایش و بهبود : آزمایش و بررسی کار ساخته شده و اینکه آیا نیاز خانواده را برآورده است؟ ساک دستی ساخته شده را آزمایش می کند که ببیند آیا قدرت تحمل بار را دارد و ……؛

9 – ارائه و ثبت محصول : ارائهٔ نمونه در صورت نیاز و تحویل ساک دستی به خانواده .

http://suherfe.blogfa.com

طراحی و ساخت

گروه ما می خواهد وسیله ای بسازد که ……………….…………………………….. برای این کار می توانیم از نخ، چسب، کاغذ،کِش لاستیکی ، آهنربا ، مقوا، تکه چوب و هر آنچه در دسترس است استفاده کنیم. این اختراع ما خواهد بود و در آینده کار مردم را آسا نتر می کند و به نوآوری تبدیل خواهد شد.

جدول زیر فرم خلاصهٔ گزارش طراحی و ساخت ……. را در دفتر می کشیم و آن را تکمیل می کنیم.

 

جواب

فناوری و سیستم

روزی مخترعی توانست با ایده گرفتن و دقت در طبیعت، فناوری ساده ای را اختراع کند.او هنگامی که دید دانه های خاردار گیاهانی مانند بابا آدم (زردان) به شلوار و جوراب هایش چسبیده است، آنها را زیر ذرّه بین گذاشت و قلاب هایی در سر خارهای روی دانه دید. این قلاب ها با گیرکردن به حلقه های پارچهٔ لباس به آن می چسبند و دانه ها با این روش از جایی به جای دیگر منتقل می شوند. آن مخترع توانست، با بررسی این روش و به کمک ایدهٔ خود، فناوری جدیدی که خیلی کاربرد دارد، اختراع کند.

فناوری چیست؟ کاربرد عملی دانش در یک موضوع را فناوری می گویند.هنگامی که شما دانش و ابزاری را برای زندگی بهتر به کار می برید در حال تولید فناوری هستید.

http://suherfe.blogfa.com

تعیین چند فناوری برای یادسپاری

با هم اندیشی در گروه خود، برای آسان شدن یادسپاریِ پنج کلمهٔ  (زنبور، یک، نوآوری، گیاه، دانه )  سه فناوری ارائه کنید و در ، جدول زیر بنویسید.

جواب

انواع فناوری: فناوری از نظر پیچیدگی به سه سطح ساده، متوسط و پیشرفته تقسیم بندی می شود. برخی از فناوری ها عبارت اند از فناوری ارتباطات و اطلاعات، فناوری نانو، فناوری فضایی و زیست فناوری. با شناخت و کاربرد درست فناوری ها، می توان آ ها را برای زندگی سودمندتر کرد.

http://suherfe.blogfa.com

بیان چند راه حل برای پیشرفت کشور

به صورت گروهی برای پیشرفت کشور در بخش فناوری، راه حل هایی را ارائه دهید و درجدول بنویسید.

جواب

ایران در سال 1404 باید در منطقه در بخش فناوری رتبۀ اول را داشته باشد، من به سهم خود کمک می کنم کشورم به این رتبه برسد.

محصولات فناوری طبیعی و فناوری مصنوعی: در خلقت و طبیعت، محصولات فناوری های بسیار زیادی وجود دارد که بشر توانسته است برخی از آن ها را شبیه سازی کند. به ابزار، روش ها و وسایلی که انسان ها می سازند محصول فناوری می گویند.

http://suherfe.blogfa.com

فناوری طبیعی و فناوری مصنوعی

با بررسی شکل و راهنمایی دبیر به پرسش های زیر پاسخ دهید:

1 – دانهٔ چه گیاهی نشان داده شده است؟

2 – از روی این دانه چه محصول فناوری مصنوعی ساخته شده است؟ ……………….

3 – کاربرد محصول فناوری نشان داده شده چیست؟……………………………………

جواب

نمونه ای از فناوری طبیعت: فناوری مصنوعی آجرها و تیرهای کم وزن از فناوری کندوهای عسل الهام گرفته است. یکی از رازهای آفرینش این است که خانهٔ زنبور عسل شش ضلعی است. محاسبات دانشمندان نشان داده است که شش ضلعی مناسب ترین شکل هندسی برای داشتن بیشترین فضای ممکن برای جمع آوری شیره و داشتن بیشترین استحکام با کمترین مصالح است.

دستاوردهای انسان، نشان می دهد که وی از پدید هها و محصول فناوری های طبیعی بسیار بهره برده است. امروزه ساختار کندوی عسل الگوی ساخت آجرهای کم وزن و در عین حال با استحکام شده است. همچنین، این ساختار برای سبک کردن تیرآهن های ساختمان به کار می رود.

http://suherfe.blogfa.com

نمونه ای از محصولات فناوری طبیعی و مصنوعی

در گروه خود نمونه ای از محصولات فناوری طبیعی را، که مصنوعی آن نیز وجود دارد، تعیین کنید و ویژگی آ ن را بنویسید.

جواب

سیستم: سیستم مجموعه ای است که اجزای آن باهم در ارتباط اند. این اجزاء با فرایندهایی، ورودی ها را به خروجی ها تبدیل می کنند. برای نمونه، پنکه یک سیستم است که از اجزای مختلف تشکیل شده است. برق در واقع ورودی پنکه است و به وسیلهٔ موتور و پره ها سبب می شود که خروجی آن، یعنی وزش باد تولید گردد. اجزای پنکه اگر باهم ارتباط درستی نداشته باشند سیستم پنکه را به وجود نمی آورند و خروجی وزش باد تولید نمی شود.

http://suherfe.blogfa.com

بررسی پنکه از دیدگاه سیستم

در گروه خود در مورد پنکه به پرسش های زیر پاسخ دهید:

1 – اگر اجزای یک سیستم این وسیله باهم ارتباط نداشته باشند این وسیله کار می کند؟

2 – چرا نمی توان پروانهٔ این وسیله را، بدون تغییر دادن دیگر اجزا، بزر گتر ساخت؟

3 – فرایندهایی را که در این وسیله م  توانید شناسایی کنید در زیر بنویسید.

جواب

http://suherfe.blogfa.com

به پرسش های زیر که در بارهٔ تفکر سیستمی است پاسخ دهید:

1 – آیا در کارهایی که به صورت گروهی انجام می دهید باید با دیگران هماهنگ باشید؟

2- آیا کارهایتان را باید در زمان معینی تمام کنید؟

3- اگر شما کارتان را درست و خوب انجام ندهید آیا کار دیگران خراب می شود؟

4- چگونه می توانید با کمک دیگران به اهداف مشترک برسید؟

جواب

http://suherfe.blogfa.com

بررسی چند سیستم در بدن انسان

در گروه خود، دستگاه ها و زیر سیستم های بدن انسان را در جدول بنویسید.

جدول دستگاه های بدن انسان

جواب

http://suherfe.blogfa.com

بررسی سیستم در تیم ورزشی

اگر یک تیم ورزشی مانند …………….. را یک سیستم بدانید، اجزای (اعضای) آن و وظایف هر یک را در جدول بنویسید، سپس به پرسش ها پاسخ دهید.

جدول سیستم در تیم ورزشی

1- چرا اگر بهترین بازیکن تیم ها نیز جمع شوند، نمی توان گفت بهترین تیم ورزشی تشکیل می شود؟

2- آیا بازیکن های یک تیم می توانند مستقل از هم کار کنند؟ چرا؟

3- آیا می توان گفت سیستم، یک هدف مشخص دارد و همهٔ اجزا باید برای رسیدن به آن هدف کمک کنند؟ چرا؟

4- آیا اگر یکی از اعضای تیم، وظیفهٔ خود را به خوبی انجام ندهد تیم به هدف خود می رسد؟ چرا؟

جواب


دانلود پودمان نوآوری و فناوری کتاب کاروفناوری هفتم با فرمت pdf

Article source: http://suherfe.blogfa.com/tag/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%85

محصولات دسته پوشاک
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
فروش عینک آفتابی ری بن مدل کت مدل ۴۱۲۵ اصل| عینک دودی Ray Ban Cat 2012| درجه 1 اورجینال عینک ریبن ویفری اصل ایتالیا عینک ویفری شیشه شفاف اصل عینک ریبن ویفری فریم قرمز
     

فروش عینک آفتابی ری بن مدل کت مدل ۴۱۲۵ اصل| عینک دودی Ray Ban Cat 2012

عینک ریبن ویفری اصل مدل پر طرفدار اروپا در سالهای 2012 و2013 می باشد

عینک شیشه سفید ریبن مدل ویفری دارای فریم مشکی و شیشه درجه یک می باشد.

عینک rayban ویفری قرمز دارای شماره سریال است

     
27,000 تومان خرید فروش عینک آفتابی ری بن مدل کت مدل ۴۱۲۵ اصل| عینک دودی Ray Ban Cat 2012| درجه 1 اورجینال 27,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری اصل ایتالیا 25,000 تومان خرید عینک ویفری شیشه شفاف اصل 27,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری فریم قرمز
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
عینک ریبن کت مشکی اصل ایتالیا عینک ریبن کت فریم قرمز ژورنال کیف و کفش /اورجینال شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper
     

عینک ریبن کت اصل دارای UV400 می باشد و نور را کاملا مهار می کند

عینک rayban کت قرمز اورجینال دارای uv400 می باشد

ورزشی،طبی،صندل، اسپورت،رسمی و …

شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper

     
27,000 تومان خرید عینک ریبن کت مشکی اصل ایتالیا 27,000 تومان خرید عینک ریبن کت فریم قرمز 12,000 تومان خرید ژورنال کیف و کفش /اورجینال 40,000 تومان خرید شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نیم تنه هات شیپر نیم تنه هات شیپر شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper عینک ریبن آینه ای
     

نیم تنه هات شیپر

نیم تنه هات شیپر

شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper

عینک ریبن آینه ای

     
30,000 تومان خرید نیم تنه هات شیپر 30,000 تومان خرید نیم تنه هات شیپر 40,000 تومان خرید شلواررررر لاغری هات شیپر hot shaper 29,000 تومان خرید عینک ریبن آینه ای
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
رکابی لاغری هات شیپرhot shaper شلوارک لاغری هات شیپرز شلوارک لاغری هات شیپرز رکابی لاغری هات شیپرhot shaper
     

رکابی لاغری هات شیپرhot shaper

شلوارک لاغری هات شیپرز

شلوارک لاغری هات شیپرز

رکابی لاغری هات شیپرhot shaper

     
30,000 تومان خرید رکابی لاغری هات شیپرhot shaper 36,000 تومان خرید شلوارک لاغری هات شیپرز 36,000 تومان خرید شلوارک لاغری هات شیپرز 30,000 تومان خرید رکابی لاغری هات شیپرhot shaper
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
سی دی آموزش بستن شال و روسری-اورجینال عینک آفتابی شیشه گرد عینک آفتابی پرادا فلت عینک آفتابی ریبن کلاب مستر
     

آموزش گام به گام بستن شال

مناسب برای آقایان و خانم های شیک پوش

عینک فلت پرادا

عینک آفتابی کلاب مستر

     
7,000 تومان خرید سی دی آموزش بستن شال و روسری-اورجینال 40,000 تومان خرید عینک آفتابی شیشه گرد 40,000 تومان خرید عینک آفتابی پرادا فلت 40,000 تومان خرید عینک آفتابی ریبن کلاب مستر
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
عینک آفتابی لوییس ویتون عینک ریبن ویفری - شیشه مشکی عینک خلبانی شیشه جیوه ای عینک خلبانی شیشه آبی
     

شناخته شده به عنوان عینک محبوب هنرپیشگان و ستارگان

قابل استفاده برای آقایان و خانم ها

طراحی مدرن از کمپانی RayBan

عینک خلبانی شیشه آبی

     
40,000 تومان خرید عینک آفتابی لوییس ویتون 29,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری - شیشه مشکی 29,000 تومان خرید عینک خلبانی شیشه جیوه ای 29,000 تومان خرید عینک خلبانی شیشه آبی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
عینک شیشه آبی ریبن عینک آفتابی تاشو عینک خلبانی شیشه اتشی عینک ریبن ویفری شیشه شفاف
     

عینک طرح ریبن شیشه آبی

عینک آفتابی و فریم تاشو مشکی

عینک خلبانی شیشه اتشی

عینک ریبن ویفری شیشه شفاف

     
29,000 تومان خرید عینک شیشه آبی ریبن 30,000 تومان خرید عینک آفتابی تاشو 29,000 تومان خرید عینک خلبانی شیشه اتشی 28,000 تومان خرید عینک ریبن ویفری شیشه شفاف
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
رکابی رنگی فیتنس هات شیپر شکمبند لاغری میس بلت miss belt شکمبند لاغری میس بلت miss belt عینک ریبن اصل ایتالیا
     

رکابی رنگی فیتنس هات شیپر

شکمبند لاغری میس بلت miss belt

شکمبند لاغری میس بلت miss belt

عینک ری بن اصل ایتالیا دارای UV400 میباشد

     
30,000 تومان خرید رکابی رنگی فیتنس هات شیپر 35,000 تومان خرید شکمبند لاغری میس بلت miss belt 35,000 تومان خرید شکمبند لاغری میس بلت miss belt 42,000 تومان خرید عینک ریبن اصل ایتالیا
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
ژورنال کیف و کفش /اورجینال کیف پول مخملی طرح بهاری کوچک کیف پول مخملی گل دار دخترانه بزرگ کمربند لاغری هات بلت هات شیپر
     

ورزشی،طبی،صندل، اسپورت،رسمی و …

کیف پول مخملی طرح بهاری کوچک

کیف پول مخملی گل دار دخترانه بزرگ

کمربند لاغری هات بلت هات شیپر

     
6,500 تومان خرید ژورنال کیف و کفش /اورجینال 16,000 تومان خرید کیف پول مخملی طرح بهاری کوچک 20,000 تومان خرید کیف پول مخملی گل دار دخترانه بزرگ 25,000 تومان خرید کمربند لاغری هات بلت هات شیپر
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
کمربند لاغری هات بلت هات شیپر ساپورت طرح جین کیف موبایل تاچ پرس تی شرت محرم
     

کمربند لاغری هات بلت هات شیپر

ساپورت طرح جین اسلیم لیفت،ارائه شده در رنگ های آبی و خاکستری و کیفیت عالی

کیف موبایل تاچ پرس

تی شرت های محرم با طرح های زیبای عاشورایی تقدیم به مردم عزیز عزادار حسینی

     
25,000 تومان خرید کمربند لاغری هات بلت هات شیپر 23,000 تومان خرید ساپورت طرح جین 18,000 تومان خرید کیف موبایل تاچ پرس 28,800 تومان خرید تی شرت محرم
     
     

  صفحه:

 
1 2 3 4 5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code